Slovenská ikonaEnglish ikona

Súťaže DHZ deti a dospelí

 05.06.2023

Postupne sa nám súťažný hasičský rok rozbieha.

Odštartovali sme ho v Dolných Ozorovciach 13. mája s našimi mladými plameniakmi. Zapojili sme tri družstvá. Chlapcov osem členných, dievčatá a chlapcov päť členných. Všetky tri družstvá získali tretie miesta.

O týždeň sa na štartovnú čiaru postavili muži nad 35 rokov na Územnom kole súťaže DHZ v Miezgovciach. Tí priniesli domov krásne prvé miesto.

Ďalší týždeň 27. mája to mali naši mladí hasiči ťažké. Boli na Územnom kole v Zlatníkoch, kde ich preverili v troch disciplínach. V požiarnom útoku s prekážkami, požiarnom útoku s vodou a štafetovom behu na 400 m s prekážkami. Naše deti bez zbytočných trestných bodov so solídnym výkonom nakoniec obsadili dve tretie miesta v silnej konkurencii deväť členných tímov. Jedna trofej za požiarny útok s prekážkami a štafetu a druhý pohár za tú istú štafetu vyhodnocovanú s požiarnym útokom s vodou. Zapojili sme sa aj do výtvarnej súťaže na tému hasiči pomáhajú obci so štyrmi výtvormi. Tu sa deťom nepodarilo uspieť. Ale zástupcovia z nášho družstva súťažili aj v preteku jednotlivca. Tu Kristína K. získala krásne druhé miesto v kategórii mladších dievčat.

Na záver ďakujem všetkým deťom aj dospelým, ktorí takto krásne reprezentujú našu DHZ i obec.

Vladimír Dúbravka, vedúci mládeže a predseda DHZ.


Zoznam aktualít: