Slovenská ikonaEnglish ikona

Potravinová zbierka v Tescu pre SED- DDaDSS Kšinná

 20.11.2023

Potravinová zbierka v Tescu Bánovce nad Bebravou

od 23.11.2023 do 25.11.2023 od 9:00 do 17:00 hod.

Milí bratia, milé sestry,

dovoľte mi, aby som sa Vám prihovorila aj počas týchto neľahkých a nielen pre nás, ale určite aj pre Vás, ťažkých časoch. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sa koná Potravinová zbierka vyhlásená Evanjelickou Diakoniou, ktorá je určená pre naše zariadenie. Táto zbierka bude prebiehať v období od 23.11.2023 do 25.11.2023, čiže štvrtok, piatok, sobota, Tescu v Bánovciach nad Bebravou. Naše zariadenie je veľmi vďačné za takúto pomoc, pretože je to prínosom nielen materiálnym, finančným ale aj morálnym. Uvedomujeme si, že pracovať pre Stredisko Evanjelickej Diakonie Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb v Kšinnej je pre nás výsadou a veríme, že pre mnohé z nás aj poslaním.

Tak ako sa píše v Božom slove: Kto vďaku obetuje, ten ma ctí, tomu, kto správnou cestou kráča, ukážem Božiu pomoc. Práve tú spomínanú Božiu pomoc zažívame každý deň .

Chcem Vás preto poprosiť o vašu ochotu, láskavosť a vaše zapojenie sa do zbierky pre náš domov.

Personál nášho domova bude počas celej zbierky prítomný v Tescu. Označené pracovníčky budú hneď pri vstupe rozdávať letáky, ostatné budú za stolom pri lekárni zapisovať a preberať Vami zakúpený tovar. Je aj možnosť odovzdať milodar namiesto nákupu. Potom určený pracovník nakúpi potrebné produkty pre klientov.

Zbierka bude prebiehať od 9.00 do 17.00 hod.

Zakúpený tovar - nemusia to byť len potraviny, ale aj čistiace prostriedky, dezinfekčné, vrecia na odpad, prach na pranie, toaletný papier, aviváž, jar, domestos, savo a podobne, sa vkladá za pokladničnou zónou.

Každý deň vo večerných hodinách sa tovar odváži, odvezie a vyčísli hodnota tovaru. Je to dôležité, pretože Tesco k vyzbieranej sume pripíše 20% z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov.

V tomto roku je na druhej strane letáčiku dostupný kupón v hodnote 1,50 EUR: Zákazník môže prispieť neskenovaním EAN kódu počas platby za nákup priamo na pokladni. Kupóny sú opakovateľne použiteľné. Z vyzbieraných financií sa zakúpia potraviny podľa požiadaviek nášho zariadenia.

V týchto dňoch sa otvára nová predajňa Tesco v nákupnom centre Max v Trenčíne. Pri slávnostnom otvorení dňa 23.11.2023 nám z každého predaja venujú 1 EUR na debarierizáciu, čiže na výstavbu výťahu pre naše zariadenie.

Nech Vás Boh žehná!

S úctou Marta Hrubá, riaditeľka SED – DD a DSS Kšinná.


Zoznam aktualít: