Slovenská ikonaEnglish ikona

ENVIPAK: Novinky a vychytávky pri triedení odpadu

 07.02.2023

Vzdelávacie videá Čo kam patrí?

Týmto Vám dávame do pozornosti sériu videí "Čo kam patrí?", kde sa v najnovších častiach venujeme triedeniu jednotlivých materiálov ako sklo, plasty a postupne pribudnú aj ďalšie. Celú sériu videí nájdete tu ČO KAM PATRÍ (odkaz na externú stránku YouTube, otvorí sa v novom okne).

Mobilná aplikácia Odvoz Odpadu

Okrem inštruktážnych videí máme pre Vás skvelý tip, ako obyvateľom uľahčiť triedenie odpadu. Ide o mobilnú aplikáciu Odvoz Odpadu (odkaz na externú stránku, otvorí sa v novom okne), ktorá prakticky nahrádza tlačené zberové kalendáre. Jej používanie je bezplatné a jednoduché. Obyvateľ si ju stiahne do telefónu s Os Android prostredníctvom obchodu Google Play, zo zoznamu si vyberie svoju obec a aplikáciu mu prostredníctvom notifikácie vždy pripomenie blížiaci sa zber triedeného odpadu.

Zaregistrovaná je už aj naša obec, aj s termínmi vývozov na tento rok 2023.

Aplikácia Odvoz odpadu je určená pre chytré telefóny Android.

Prípadne si kalendár pre Žitnú-Radišu môžete pozrieť tu: https://odvoz-odpadu.eu/miesto/785-zitna-radisa (otvorí sa v novom okne).

Poprípade si ho môžete importovať aj do svojho kalendára, napríklad Google kalendára (Skrátený návod: do zariadenia si stiahnete iCal súbor, ktorý nájdete na webstránke pri kliknutí na link vyššie, a v kalendári si tento súbor importujete).

Zdroj: ENVIPAK


Zoznam aktualít: