Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Články o futbale

Futbal 10. kolo sezóny 2011/2012

ŽITNÁ-RADIŠA  -  MIEZGOVCE  2:7  /0:2/

Mužstvo hostí zložené väčšinou z mladých, behavých a rýchlych hráčov nám začalo podkurovať už od úvodného hvizdu, výsledkom čoho bol prvý gól v našej sieti už v druhej minúte keď po vyšachovaní našej obrany nekrytý Král doklepával loptu z dvoch  metrov prakticky do  prázdnej bránky. V ďalších minútach sme však za neustálej prevahy hostí dobre bránili až do 28. min. keď sme po  vlastnej zlej rozohrávke  pred našou bránkou sami podarovali hosťom gólovú šancu ktorú za prizerania sa našich hráčov na trikrát aj využili. Naša útočná aktivita končila na súperovej obrane a tak v prvom polčase sme hosťujúceho brankára ani poriadne neohrozili.

Druhý polčas bol omnoho bohatší nielen na góly ale aj na predvedenú hru. Hostia opäť hrýzli už od jeho začiatku. V 48. min. nestarnúci Král predviedol neuveriteľné sólo, položil si troch našich obrancov a nezadržateľne skóroval. O ďalšie dve minúty hostia po rohovom kope zvyšovali už na 0:4. Až potom sme trošku zdvihli hlavy, zvýšili sme bojovnosť a v strede poľa sa hra vyrovnala. V 63. min. sa Peter Žikla dostal až pred brankára a na dvakrát ho aj prekonal  -  1:4. Po góle sme ešte viac ožili a dokázali sme si vypracovať aj chvíľkový tlak. Práve v jeho čase však hostia podnikli rýchly protiútok do našej rozhodenej obrany a zvyšovali z neho na 1:5. Šiesty gól bol taktiež z kategórie lacných  keď náš brankár neudržal v náručí relatívne ľahkú strelu a dobiehajúci hosťujúci hráč poľahky zvyšoval už na 1:6. Je sympatické že naše mužstvo ani za tohto stavu nerezignovalo a bojovalo ďalej. Výsledkom toho bol náš druhý góĺ v súperovej sieti, keď po odpískanom faule si postavil loptu na priamy kop Aďo Súkeník a jeho  do šestnástky padajúci center tečoval pred brankárom Peter Janega - 2:6. O čosi neskôr mal ešte čistú šancu Benca ale jeho strelu odvracal hosťujúci obranca úplne z brankovej čiary.  Posledný gól sme dostali minútu pred koncom z akcie ktorá riadne zaváňala ofsajdovou pozíciou.

Nastúpili sme v zostave: Mišina Marián - Trebichavský Roman /69. min. Škultéty Peter/, Janega Peter /k/, Michale Marek, Hajšo Zdenko, Žikla Martin /72.min. Ondrušek Peter/, Gerbel Ondrej, Mišina Jozef, Súkeník Adrián, Benca Mário, Kohút Jaroslav /46.min. Žikla Peter /

Góly: 63.min. Žikla Peter, 80.min. Janega Peter  -  2. a 48. min. Král Milan , 28. a 89. min. Madaj Anton, 50. min. Trgyňa Juraj, 66. a 72. min. Trgyňa Rado

V poslednom jesennom kole by sme mali nastúpiť v nedeľu 16. okt. o 11,00 hod.  vonku proti TJ Haláčovce/Otrhánky. Keďže však tento klub má v rámci trestu zákaz nastúpiť na vlastnom ihrisku, v tomto čase ešte nevieme kde sa bude hrať. V každom prípade budeme informovať všetkých hráčov aj prostredníctvom tejto stránky o mieste a čase tohto zápasu.