Futbal 2. kolo sezóny 2011/2012

ŽITNÁ-RADIŠA  -  PRUSY  1:4  / 0:2 /

Po počiatočnom oťukávaní sme prvú dobrú šancu mali my: Z ľavej strany takmer od rohovej  zástavky výborne odcentroval Benca a Švelkovi iba brankár končekmi prstov zobral gól z hlavy. Aj v ďalších minútach sme prekypovali aktivitou a v týchto minútach sme bolo lepším tímom. V 15. min. Michale ďalekonosnou strelou síce natiahol brankára ale tá letela tesne vedľa. Žiaľ z tejto aktivity sme nedokázali vyťažiť vedúci gól. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a v 19. min. im práve jeden taký vyšiel. Po centri z pravej strany sme hlavičkou dostali prvý gól. Hostia po góle ožili a začali to byť oni kto mal viac z hry. Spresnili kombinácie a ich hra nám robila problémy. Nestíhali sme obsadzovať súperových hráčov ktorí ľahko prenikali pred našu bránku a v 28. min. opäť po centri z pravej strany tentokrát prízemnou strelou  neobsadený hráč hostí zvyšoval na 2:0. A hoci hostia  aj naďalej boli lepší, na polčasovom výsledku sa už nič nezmenilo.

Druhý polčas začal našou čistou šancou. Sám pred brankárom sa  s loptou ocitol Švelka a hoci mal dosť času zakončiť zaplietol sa o vlastné nohy a zo šance nebolo nič. Naopak hneď z nasledujúceho rýchleho protiútoku sme museli v našej šestnástke iba faulom zastaviť prenikajúceho súperovho hráča a z nariadeného pokutového kopu hostia zvýšili už na 3:0. Naša svetlá chvíľa prišla v 60. min. Súkeník pekne po ľavej strane vysunul Švelku a toho súperov brankár po kľučke na neho musel  v čistej šanci iba faulovať. Loptu na pokutový kop si postavil Janega a s prehľadom znížil na 1:3. To však bolo z našej strany všetko, hostia si aj naďalej vytvárali šance a naša obrana sa musela riadne obracať. Práve po jej chybe keď sme zbytočne pred našou šestnástkou  stratili loptu hostia pridali aj štvrtý gól a spečatili výsledok tohoto zápasu.

Nastúpili sme v zostave. Mišina Marián  -  Janega Peter / k /, Trebichavský Roman, Žikla Peter, Michale Marek, Ondrušek Peter, Súkeník Adrián, Žikla Martin, Kohút Jaroslav /65.min. Hanko Peter/, Benca Mário, Švelka Matej /79.min. Trebichavský Tomáš/

Góly: 60.min. /11m/ Janega  Peter -  19.min. Draňačka Marcel,  28.min. Kutiš Ján, 48.min /11m/ Horňáček Rastislav, 72.min. Chudivíni Matúš

Rozhodovali: Bebjak Miroslav, Kupčo Peter,  80 divákov

Na ďalší majstrovský zápas vycestujeme v sobotu 20. aug. do Nedašoviec. začiatok zápasu bude o 17.00 hod.