Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Články o futbale

Futbal: ŽITNÁ-RADIŠA - MIEZGOVCE

Začiatok 2. polčasu nás zastihol v útlme a takmer 10 minút sa hralo iba na našu bránku. Bolo z toho niekoľko dobrých šancí pre hostí, niekoľkokrát výborne zasahoval Ondrušek, raz lopta lízala našu žrď, ale skóre sa našťastie nemenilo. Dokázali sme sa však vymaniť spod tlaku a pokračovať v našej hre. V 60. min. vybojoval na ľavej strane loptu Švelka, ideálne nahral na stred voľnému Dúbravkovi, ten si obhodil obrancu a tvrdou polovysokou strelou k žrdi nedal brankárovi šancu a zvyšoval už na 4:0. V 63. min. spolupráca Polušin - Dúbravka priniesla našu ďalšiu čistú šancu, ale ani hostia sa nechceli zmieriť s výsledkom. V nasledujúcich minútach nebezpečne pohrozili a iba Ondrušekove zázračné zákroky zabránili lopte do našej siete. V 26. min. sa im dokonca po centri hlavičkou podarilo znížiť na 4:1 a aj v ďalších minútach boli nebezpeční. V 33. min. podnikli rýchly protiútok do našej rozhodenej obrany a po strele z uhla zvonilo naše brvno. V dorážke hosťujúci hráč prestrelil prázdnu bránku. V 37. min. Súkeník kolmo pekne vysunul Dúbravku a ten piatym gólom po krížnej strele z uhla zakončil svoju spanilú gólovú jazdu a zatĺkol posledný klinec do Miezgovskej rakvy.

V tomto zápase samozrejme okrem výnimočného gólového výkonu Tomáša Dúbravku ťažko hodnotiť jednotlivcov, pretože bez výnimky všetci hráči podali obetavé a futbalovo veľmi dobré výkony. Celé mužstvo zabralo, hralo spoľahlivo v obrane, dobre v zálohe, efektívne v útoku a konečne to prinieslo výrazný výsledok. Je však treba povedať že aj hosťujúce mužstvo sa výrazne podieľalo na vysokej úrovni tohto zápasu a iba nepremenené šance robia pre nich tento výsledok príliš krutým.

Nastúpili sme v zostave: Mišina Marián /46.min. Ondrušek Peter/ - Hajšo Zdenko, Michale Marek, Mišina Jozef, Polušin Jozef, Trebichavský Tomáš, Súkeník Adrián /k/, Dúbravka Tomáš /83.min. Kohút Jaroslav/, Mozga Pavol, Martiš Adam /46.min. Žikla Peter/ , Švelka Matej /67. min. Škultéty Peter/

Góly: 29.,34.,38./11m/,60.,81. min. Dúbravka Tomáš - 71. min. Šagát Maroš

Rozhodovali: Kutiš Jozef, Híreš Michal

V nasledujúcom kole nastúpime v nedeľu 29. mája vo Dvorci. Začiatok zápasu je o 17.00 hod. Odchod autobusu je o 16. 00 hod. od športových kabín.

Autor: Ivan Kušnier