Futbal 18. kolo sezóny 2012/2013

ŽITNÁ-RADIŠA  -  VEĽKÉ HOSTE  1:2  /1:1/

V poslednom zápase sezóny sa hral od začiatku opatrný  futbal, so zabezpečenými obranami, ktoré dlho nedovolili vytvoriť si ani jednému mužstvu príležitosť na skórovanie. Už v 12.  musel pre zranenie striedať  Michal Janáč čo pre nás bola dosť citeľná strata. Dlho - predlho sme hľadali kľúč k súperovej bráne, až v 39. min. sa dostal do dobrej príležitosti Tomáš Dúbravka, ale jeho strelu brankár vyrazil. O chvíľu neskôr sa však dostal na ľavej strane k lopte Slovák a strelou pod brvno z 18 metrov otvoril skóre. Žiaľ neradovali sme sa dlho. Už o dve minúty využili hostia podobnú príležitosť a tvrdá strela spoza šeestnástky vymietla pravý horný roh Ondrušekovej bránky - 1:1.

V prvých minútach II. polčasu sme si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, hlavne Juraj Mišina a Jaroslav Kohút však nepremenili čisté šance. A to bolo z našej strany asi aj všetko. Až do konca zápasu nás už dobre hrajúci hostia nepustili do vážnejšej šance a ukázali všetkým, prečo sú druhí v tabuľke. Päť minút pred koncom sme neustrážili rýchleho súperovho útočníka a ten krížnou strelou po zemi strelil víťazný gól.

Celkovo sme v ročníku 2012-2013 skončili v tabuľke II. triedy okresu Bánovce n.B. na 4. mieste z desiatich účastníkov so ziskom 30 bodov za 9 výhier a 3 remízy a skóre 45:44. Víťaz Haláčovce/Otrhánky postupuje o súťaž vyššie. Na poslednej priečke skončila Kšinná.

Nastúpili sme v zostave: Ondrušek Peter - Gerbel Ondrej, Hajšo Zdenko, Michale Marek, Varhaník Ján, Masaryk Marián, Podlucký Martin, Mišina Juraj, Slovák Michal, Dúbravka Tomáš, Janáč Michal /12. min. Kohút Jaroslav/

V priebehu II. polčasu po striedaniach zasiahli do zápasu Stuparič Michal, Škultéty Peter, Trebichavský Tomáš

Góly: 40. min. Slovák Michal  -  42. min. Melaník Martin, 85. min. Haluza Igor

Rozhodovali: Dušan Bereš, Michal Híreš, 120 divákov