Futbal 13. kolo sezóny 2012/2013

PODLUŽANY  -  ŽITNÁ-RADIŠA  3:5  / 0:3 /

Aj v treťom jarnom zápase  sme dokázali naplno bodovať. Už v 3. min. sa po chybe domácej obrany ocitol sám pred brankárom Tomáš Dúbravka a elegantným lobom nás poslal do vedenia. Súper v snahe vyrovnať sa dostal k trom - štyrom štandardným  situáciám, ale nič mu z toho nekvaplo. My sme boli jasne lepší, a bolo iba otázkou času, kedy strelíme ďalšie góly. V 20. min sme k tomu mali veľmi blízko, domáca obrana opäť chybovala, Slovák nezištne nahral Jurajovi Mišinovi a jeho tvrdú strelu brankár iba s námahou vytlačil na brvno. V 24. min. po prísnom vylúčení nepresného rozhodcu Malíka musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko Varhaník, a následne po ňom za slovné urážky aj tréner Bežo, ktorý si neudržal nervy na uzde. Hoci sa to zdala veľká strata, na hre to nebolo poznať. Ale v desiatich sme boli lepším mužstvom a domáci absolútne nevedeli nájsť kľúč k našej bránke. V 36. min. sme zahrávali priamy kop, Marián Janáč našiel centrom Tomáša Dúbravku a ten tentoraz netradične hlavou zvýšil na 2:0 pre nás. O dve minúty spálil čistú gólovku Jozef Mišina, ale ešte do polčasu sme sa dočkali aj tretieho gólu v  súperovej sieti. Marián Janáč zahrával rohový kop a jeho prízemný center prešiel nikým nedotknutý celou šestnástkou a na prekvapenie všetkých zakotvil vo vzdialenejšom rohu bránky - 3:0 pre nás.

Keďže sme hrali oslabení o jedného hráča, pokyny cez prestávku boli jasné. Nedostať rýchly gól, ktorý by domácich postavil na nohy. ale už v 46. min. sa tieto obavy ukázali ako zbytočné, pretože sme opäť udreli my. Na hranici šestnástky sa dostal k strele Tomáš Dúbravka a hoci jeho strelu brankár vyrazil, dobiehajúci Slovák ju poslal do siete. O dve minúty neskôr si vybral slabú chvíľku náš brankár a nechal sa preskočiť ľahkou loptou, ktorú si následne sám vrazil pod brvno, čím domáci znížili na 1:4. O ďalšie dve minúty sme však opäť zaútočili my a presne ako cez kopirák sa zopakovala situácia nášho štvrtého gólu. Opäť dorážal Slovák, ibaže tentokrát po strele Mariána Masaryka. Domáci stále nevedeli nájsť recept na našu sviežu a nápaditú hru, hrali sme s chuťou a  nešetrili sme šancami z ktorých viaceré dobré sme trestuhodne zahodili. Postupne sa však na našej strane ukazoval handicap jedného hráča, my sme trošku poľavili a domáci to využili na skorigovanie výsledku. V 76. min sa domáci Horník preštrikoval našou obranou a pohodlne znížil, a v 83. min. po rohovom kope ten istý hráč hlavičkou upravil na konečných 3:5 z pohľadu domácich. Z našej strany za zmienku ešte stoja dve - tri dobré Dúbravkove šance, Mariánove Janáčove 60 metrové sólo až pred brankára a strela do brvna striedajúceho Švelku.

Nastúpili sme v zostave: Ondrušek Peter - Mišina Juraj, Súkeník Adrián, Varhaník Ján, Benca Mário / 36. min. Hajšo Zdenko /,  Janáč Marián,  Mišina Jozef,  Slovák Michal / 73. min. Švelka Matej /, Dúbravka Tomáš, Masaryk Marián, Janáč Michal / 63. min. Podlucký Martin - 89. min. Kohút Jaroslav /

Góly: 50. min. Ševčík Martin, 76. a 83. min. Horník Michal  -  3. a 36. min. Dúbravka Tomáš, 44. min. Janáč Marián, 46. a 52. Slovák Michal

Červená karta: 24. min. Varhaník Ján / Žitná-Radiša /

Rozhodovali: Malík Ľubomír, Bulík Marián

V ďalšom majstrovskom zápase nastúpime v sobotu 4. mája 2013 na domácom ihrisku proti hráčom TJ Šišov. Začiatok zápasu je o 16.30 hod.