Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Články o futbale

Futbal 12. kolo sezóny 2012/2013

ŽITNÁ-RADIŠA  -  HALÁČOVCE / OTRHÁNKY  4:0  / 3:0 /

Hostia, ktorí v tejto sezóne ešte neprehrali, si prišli pre body aj k nám. Že to však vôbec nebudú mať jednoduché im naznačil už v prvej minúte Benca, ktorý po rohovom kope spálil čistú šancu. V druhej minúte sme však už išli do vedenia. Marián Janáč  priťukol rozbehnutému Dúbravkovi, ten sa prerútil medzi dvoma obrancami a popri vybiehajúcom brankárovi poslal loptu do siete - 1:0. Gól nám dodal chuť a súpera sme začali doslova valcovať. Dvakrát sa zastreľoval Masaryk, ale aj ďalšie naše akcie znamenali hrozbu pre súperovho brankára. V 11. min. dostal Michal Janáč na pravú stranu dobrú loptu, potiahol s ňou po krídle a jeho center po miernom závare nakoniec dorazil do siete Juraj Mišina a bolo 2:0. Hosta zaskočení naším úvodným tlakom sa nezmohli absolútne na nič a boli sme to aj ďalej my, kto tvrdil muziku. V 21. min. ofenzívny Benca dobrou strelou iba o vlások minul pravý vinkel súperovej bránky, ale už o dve minúty bolo 3:0. Tomáš Dúbravka prešprintoval na pravej strane obrancu a jeho prízemný center nabiehajúci Michal Slovák nekompromisne napálil do siete. Až potom sa hra trochu vyrovnala, hostia začali vystrkovať tykadlá, ale naša spoľahlivo fungujúca obrana ich absolútne nepustila do gólovej šance a Ondrušek v našej bránke likvidoval iba ľahké lopty.

Druhý polčas už toľko vzruchu nepriniesol, hoci stále sa hral dobrý futbal. Hostia  v snahe ešte niečo urobiť s výsledkom nás mierne zatlačili, kopali krátko po sebe dva priame kopy z nebezpečne blízkej vzdialenosti, ale okrem toho, že sa raz lopta otrela o naše brvno nevyťažili z toho nič. Naopak v 77. min. sa Tomáš Dúbravka na hranici súperovej šestnástky po peknej prihrávke výborne uvoľnil a prízemnou strelou pribalil zdecimovaným hosťom na cestu štvrtý gól.

Nastúpili sme v zostave: Ondrušek Peter - Gerbel Ondrej, Súkeník Adrián, Varhaník Ján, Benca Mário, Masaryk Marián, Slovák Michal, Janáč Marián, Dúbravka Tomáš, Janáč Michal, Mišina Juraj

V priebehu druhého polčasu zasiahli do hry Kohút Jaroslav,  Podlucký Martin,  Mišina Jozef a Švelka Matej

Góly: 2. a 77. min. Dúbravka Tomáš, 11. min. Mišina Juraj, 23. min. Slovák Michal

Hlavný rozhodca Varga Vladimír, dvaja postranní. 130 divákov

V ďalšom majstrovskom zápase nastúpime v sobotu 27. apríla v Podlužanoch.  Začiatok zápasu je o 16.00 hod.