Futbal 7. kolo sezóny 2012/2013

VEĽKÉ DRŽKOVCE  -  ŽITNÁ-RADIŠA  5:0  / 2:0 /

Už začiatok zápasu neveštil pre nás nič dobré. Neprešlo ani päť minút od úvodného hvizdu rozhodcu a po situácii keď sme nedokázali včas upratať loptu spred nášho brankára  sme fasovali prvý gól. O minútu neskôr len tak-tak že sme nedostali druhý, podobný,  ale tomu už Mišina dokázal zabrániť. Ani to nás však  neprebralo z letargie. Hrali sme veľmi slabo, nedokázali sme si nahrať, nabehnúť, vystreliť. Nechávali sme priveľa priestoru domácim, ktorí to hojne využívali a tak sa takmer nepretržite hralo na našej polovici. Jedinú našu gólovú šancu v prvom polčase mal v 34. min. Juraj Mišina ale s Kohútom sa v nej  toľko ponúkali až nestihli zakončiť. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj teraz  a o štyri minúty sme nechali opäť veľa voľných hráčov súpera pred naším brankárom a tí nezaváhali. Namiesto 1:1 bolo 2:0, dá sa však povedať že úplne zaslúžene, pretože my sme za celý prvý polčas ani raz nedokázali vystreliť do priestoru súperovej bránky.

V druhom polčase sa prvých desať minút hralo iba pred našou bránkou, pretože náš žalostný výkon z prvého polčasu pokračoval. Až potom sme sa trošku vymanili a v 57. min. zasmrdelo gólom pred domácou bránkou, Škultéty pekne z ľavej strany odcentroval a hlavičku striedajúceho Podluckého brankár iba s námahou vytesnil na rohový kop. Nič to však nezmenilo na celkovom obraze hry, naša obrana stála na vratkých nohách a v 64. minúte domáci využili dieru v jej strede a zvyšovali už na 3:0. Z našej strany stojí za zmienku už iba jedna vydarená akcia, po ktorej v 76. min. Jurajova Mišinova strela opečiatkovala  žrď domácej bránky, ale to bolo z našej strany všetko. Nedokázali sme udržať ani existujúci stav a v posledných piatich minútach nám v pohode hrajúci domáci priložili na cestu ešte dva góly.

V tomto zápase sme presne zopakovali slabý a bezkrvný výkon zo zápasu spred dvoch týždňov na Šišove. A nielen výkon. Tak ako odtiaľ, aj z Veľkých Držkoviec sme si odniesli zahanbujúci päťgólový fasung.

Nastúpili sme v zostave: Mišina Marián - Michale Marek, Súkeník Adrián, Dúbravka Vladimír, Škultéty Peter, Kohút Jaroslav / 52. min. Podlucký Martin /, Masaryk Marián, Dúbravka Tomáš, Bežo Ondrej / 75. min. Žikla Peter /, Fekete Peter, Mišina Juraj

Rozhodca Bolfa, bez postranných rozhodcov

V ďalšom majstrovskom zápase nastúpime v sobotu 6. 10. na domácom trávniku proti TJ Prusy. Začiatok zápasu je o 14.30 hod.

Predzápas starí páni Žitná-Radiša  -  Prusy začína o 12.00 hodine.

K občerstveniu bude pripravený kotlíkový guláš a sudové víno.