Futbal 3. kolo sezóny 2012/2013

HALÁČOVCE / OTRHÁNKY  -  ŽITNÁ-RADIŠA  1:1  / 0:0 /

Zápas, pri ktorom stáli pri nás všetci svätí. Asi tak by sa dal v skratke zhodnotiť tento futbalový súboj dvoch zatiaľ neporazených mužstiev. Domáci sa do nás pustili od prvých sekúnd a v prvých desiatich minútach zahrávali sedem rohových kopov. My sme sa iba ťažko rozhýbavali, nedokázali sme podržať loptu, nevybojovávali sme osobné súboje, nedostupovali sme k súperovým hráčom a cez polovicu sme sa dostávali iba výnimočne. Rýchli súperovi hráči ľahko prenikali našou ťažkopádnou obranou a festival zahodených tutoviek začali v 17. min. keď nedokázali úplne zblízka doraziť do siete ľahkú loptu. Až do konca polčasu si dokázali vypracovať ešte niekoľko čistých gólových šancí a iba neschopnosti zakončiť a nášmu brankárovi možno ďakovať za to že skóre sa nemenilo. Keby polčas skončil 4:0 pre domácich určite by sa nikto nedivil.

Lenže futbal sa hrá na góly. Začiatok druhého polčasu už bol ďaleko vyrovnanejší. Začali sme aj my vystrkovať rožky, hlavne rýchly Tomáš Dúbravka po pravej strane párkrát nebezpečne unikol a v 63. min. sme sa dočkali, keď práve jeho center do súperovej šestnástky našiel Jozefa Mišinu a ten bez prípravy  tvrdou strelou pod brvno otváral skóre.

Žiaľ z vedenia sme sa netešili dlho. Už o sedem minút domáci zo skrumáže pred našou bránkou vyrovnali. V záverečných 20 minútach nám domáci v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte pár krát poriadne podkúrili, ale brankár Mišina aj s tými svätými fungovali spoľahlivo a nakoniec sme po hektickom a nervóznom závere  ubránili remízu. Päť minút pred koncom dokonca Fekete po Dúbravkovom centri spálil čistú šancu, ale po takomto priebehu je z tohoto zápasu aj bod veľmi cenný.

Nastúpili sme v zostave: Mišina Marián - Gerbel Ondrej, Súkeník Adrián, Hajšo Zdenko / 58. min. Žikla Peter /, Dúbravka Vladimír, Mišina Juraj / 70. min. Trebichavský Tomáš /, Masaryk Marián, Dúbravka Tomáš, Stuparič Michal / 46. min. Kohút Jaroslav /, Fekete Peter, Mišina Jozef

Góly: 70. min. Piteľ Ľuboš  -  63. min. Mišina Jozef

Rozhodovali: Bulík Marián - Bolfa Jozef, Malík Ľuboslav

V ďalšom majstrovskom zápase privítame v sobotu 8. septembra na domácom trávniku futbalové mužstvo TJ Podlužany. Začiatok zápasu je o 16.00 hod.