Futbal 2. kolo sezóny 2012/2013

ŽITNÁ-RADIŠA  -  KŠINNÁ  6:1  / 3:0 /

Derby zápas priniesol pred početnou diváckou kulisou zásluhou oboch mužstiev výborný futbal plný nasadenia, bojovností, pekných akcií, šancí a gólov. Už v 8. min. poslal Jozef Mišina presnú  dlhú prihrávku na ľavú stranu nabiehajúcemu Tomášovi Dúbravkovi ktorý si bez problémov poradil s vybehnuvším brankárom a z uhla do prázdnej bránky otváral skóre. O pár minút neskôr pohrozil aj súper. Ondrušek v skrumáži pred našou bránkou neudržal loptu a iba súhrou šťastných náhod  sme nefasovali. Lenže v ďalšom priebehu sme mali už navrch my. V 34. min. Fekete z vlastnej polovice po pravej strane vysunul Dúbravku a jeho prízemný center do súperovej šestnástky dorazil do siete Švelka a bolo 2:0. Už o tri minúty po narážačke s Masarykom prenikol pred súperovu bránku Švelka a odrazenú loptu pohotovo poslal po tretí raz do siete Dúbravka.

Začiatok druhého polčasu nás obyčajne zastihuje v útlme a nebolo tomu inak ani teraz. Prvých 15 minút z neho patrilo Kšinnej, hralo sa na našej polovici a prišiel aj trest, v 64. min. Gocala znížil na 3:1, Až potom sme sa prebudili. 68. minúta priniesla najkrajšiu akciu zápasu. Trojica Fekete, Dúbravka, Švelka biliardovou  narážačkou na jeden dotyk vyšachovali súperovu obranu a Švelka prízemnou strelou zvýšil už na 4:1. A hoci sa súper snažil i naďalej, náš rozbehnutý vlak už nebolo možno zastaviť. Futbal nás bavil, hrali sme s chuťou,  nešetrili sme peknými akciami, šancami ani gólmi. V 74. min. striedajúci Janáč nezištne nahral dopredu Dúbravkovi, ten si niekoľkými kľučkami  vychutnal celú obranu aj s brankárom a pohodlne svojim tretím gólom v tomto zápase zvyšoval na 5:1. Ani za tohoto stavu sme nepoľavili, nádhernú kombináciu Janáč-Dúbravka sme zakončili tesne vedľa ale minútu pred koncom sme ešte pridali gól. Marián Masaryk prízemnou strelou k žrdi upravil na konečných 6:1.

Nastúpili sme v zostave: Ondrušek Peter - Michale Marek, Súkeník Adrián, Benca Mário,  Mišina Juraj, Mišina Jozef, Fekete Peter, Dúbravka Tomáš, Kohút Jaroslav, Masaryk Marián, Švelka Matej

Po striedaniach zasiahli do hry Janáč Michal, Trebichavský Tomáš, Hajšo Zdenko a Podlucký Martin

Góly: 8., 37., a 74. min. Dúbravka Tomáš, 34. a 68. min. Švelka Matej, 89. min. Masaryk Marián  -  64. min. Gocala Martin

V ďalšom majstrovskom zápase nastúpime v nedeľu 2. septembra v Haláčovciach proti mužstvu Haláčovce/Otrhánky. Začiatok zápasu je o 11.00 hodine.