Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Archív článkov o DHZ

Taktické cvičenie DHZO v Krásnej Vsi

Dňa 22.10. 2016 sa náš DHZO zúčastnil okresného taktického cvičenia, ktoré sa konalo v obci Krásna Ves. Celkovo sa cvičenia zúčastnilo 27 dobrovoľných hasičských zborov okresu BN a príslušníci OR HaZZ v BN. Ihneď v úvode bolo trochu rozruchu. Bolo treba vyprostiť zapadnutú Tatru 148 z lesného porastu, ktorá zablúdila na nástup. Následne museli príslušníci HaZZ odísť na zásah do obce Krásna Ves, kde bol nahlásený únik plynu.

Námetom cvičenia bol simulovaný požiar lesa a bolo treba zabezpečiť dopravu vody na požiarovisko  pomocou CAS32 Tatry 148, ktoré dovážali vodu z kúpaliska na miesto požiaru, kde dopĺňali CAS 32 815-7 z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v BN. Požiar sa rozšíril na veľkú plochu a bolo treba zabezpečiť aj diaľkovú dopravu vody na požiarovisko pomocou 7 prenosných požiarnych striekačiek Tohatsu. Diaľkovej dopravy sme sa zúčastnili aj my. Boli sme zaradený na koniec a dopĺňali sme CAS25 Liaz DHZO Zlatníky, od ktorej boli natiahnuté útočné prúdy do lesného porastu, kde zvyšný členovia DHZO, ktorí sa nezúčastnili na diaľkovej doprave vykonávali lokalizáciu požiaru pomocou genfo vakov a pomocou ženijného náradia. Komunikácia na mieste požiaru s veliteľmi zásahových úsekov sa vykonávala pomocou prenosných rádiostanic.

Úradné hodiny počas pandémie

Po-Pia: od 7.30 do 15.30.

Na úrad sa môže vstúpiť iba
s rúškom, alebo prekrytou tvárou.

Vyhľadávanie na zitna-radisa.sk

Obecný úrad

Kontakt na obecný úrad v Žitnej-Radiši

Základné info

Adresa:

Obec Žitná-Radiša
Obecný úrad č. 105
956 41 Uhrovec

Tel.:

+421 (0)38 7694421

E-mail.:

info(zavináč)zitna-radisa.sk

Starosta:

Ing. Rudolf Botka

Kto je online

Práve tu je 177 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Používaním stránok prevádzkovateľa Obec Žitná-Radiša súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.