Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Archív článkov o DHZ

Memoriál Rudolfa Hanku, st.

V sobotu 8.10. sme v našej obci zorganizovali hasičskú súťaž na počesť spomienky nášmu zosnulému veliteľovi a vynikajúcemu človeku, ktorá niesla názov Memoriál Rudolfa Hanku. Tento nultý ročník sa niesol skôr v rodinnej atmosfére, bez zbytočného naháňania. Poďakovať sa chceme DHZ z Bánovciec nad Bebravou, Dolných Ozoroviec, Uhrovca a Zlatník, ktorí si spolu s našimi družstvami prišli uctiť jeho pamiatku. Súťažilo sa v klasike nie hurá systémom. Pravidlá boli podobné vodnému útoku, ktorý predchádzal práve hurá systém, ktorým sa súťaží v dnešnej dobe. Systém je potrebné nanovo trénovať. O to viac si ceníme, hostí, ktorí sa súťaže zúčastnili. Pred začiatkom súťaže sme spolu s rodinou a zástupcami DPO SR v BN položili veniec a zapálili sviečky pri hrobe nášho veliteľa.

Výsledky:

8 členné ženy: 1. Žitná-Radiša, 2. Zlatníky, 3. Bánovce nad Bebravou

8 členný muži nad 35: 1. Žitná-Radiša

6 členný muži nad 35: 1. ELITE - výber okresu

8 členný muži: 1. Žitná-Radiša, 2. Uhrovec, 3. Bánovce nad Bebravou, 4. Zlatníky

6 členný muži: 1. Žitná-Radiša, 2. Dolné Ozorovce, 3. Bánovce nad Bebravou


Rudolf Hanko, st.: Do radov dobrovoľných hasičov v Žitnej-Radiši vstúpil v roku 1962, kde už od roku  1970 zastával funkciu veliteľa Dobrovoľného hasičského zboru. V roku 1978 sa stal okrskovým veliteľom Uhrovskej doliny a zároveň členom okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Bánovciach nad Bebravou. V osemdesiatom prvom roku ukončil dvojročné diaľkové štúdium na Ústrednej škole Zboru požiarnej ochrany v Martine. Bol držiteľom rôznych odznakov odbornosti, za svoju oddanú prácu bol ocenený mnohými vyznamenaniami a ďakovnými listami. Dostalo sa mu aj najvyššieho možného ocenenia, a to  Zaslúžilý člen Dobrovoľnej požiarnej ochrany. Za svoju aktívnu prácu bol povýšený do hodnosti inšpektor.

 

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii: Memoriál Rudolfa Hanku, st. - fotogaléria

Úradné hodiny počas pandémie

Po-Pia: od 7.30 do 15.30.

Na úrad sa môže vstúpiť iba
s rúškom, alebo prekrytou tvárou.

Vyhľadávanie na zitna-radisa.sk

Obecný úrad

Kontakt na obecný úrad v Žitnej-Radiši

Základné info

Adresa:

Obec Žitná-Radiša
Obecný úrad č. 105
956 41 Uhrovec

Tel.:

+421 (0)38 7694421

E-mail.:

info(zavináč)zitna-radisa.sk

Starosta:

Ing. Rudolf Botka

Kto je online

Práve tu je 193 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Používaním stránok prevádzkovateľa Obec Žitná-Radiša súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.