Putovný pohár starostky obce Dvorec

13. 8. 2016 sa v obci Dvorec konal 7. ročník hasičskej súťaže  ,,O putovný pohár starostky obce Dvorec". V doobedných hodinách o najlepšie umiestnenie súťažilo 29, detských družstiev. 3 vopred oznámené absencie a jedna deň pred súťažou, by zamotala hlavu nejednému trénerovi. No nakoniec sme družstvá doplnili a natrénovali. Našim mladým zverencom sa v 5 člennej kategórii nedarilo a obsadili predposledné miesto. Prekvapili však 8 členní chlapci, ktorí obsadili nádherné 2. miesto s časom 16,08s. Deň pred súťažou nám ochorela súťažiaca, no na súťaži sme zapojili náhradníčku z Uhrovca a vyplatilo sa.

Členovia družstiev: Christian Duranzia, (náhradníčka z Uhrovca), Matúš Hornák, Jakub Sláviček, Dominik Slovák, Lukáš Hornák, Tomáš Lašák, Jozef Iliáš.

V poobedných hodinách sa mohli predviesť dospelí v klasickej kategórii. Komplikácie nastali pri kontrole náradia, pretože táto súťaž je zapojená do Hornonitrianskej hasičskej ligy a má sprísnené pravidlá. Neuznali nám nábeh na polospoji na savici. Organizátor nám však savicu požičal a mohli sme tak nastúpiť. Ženy s nevydareným nástrekom s časom 24,41s obsadili 6. miesto z 11. družstiev. Muži aj napriek tomu, že boli diskvalifikovaný za dotknutie sa nástrekovej čiary, dosiahli najlepší čas v histórii nášho zboru. V klasickej kategórii sa nám podaril čas 19s, dokonca rýchlejší prúdar so 17.55s.

Ženy: Sabína Kušnierová, Alžbetka Bežová, Tamara Trebichavská, Tatiana Škorcová, Anetka Kušnierová, Adelka Škorcová, Kristína Starychová

Muži: Ing. Vladimír Dúbravka, Ing. Adam Martiš, Ivan Dúbravka, Jaroslav Lašák, Marcel Súkenník, Ľuboš Kosiba, Michal Hanko

 

Odkazy na externé stránky s videami:

Reportáž:
https://www.youtube.com/watch?v=VpEbvqsVAzc
Ženy:
https://www.youtube.com/watch?v=d9ZJpuGPUEQ
Muži:
https://www.youtube.com/watch?v=9Lq7kB-Njcg