Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Vitajte na stránke obce Žitná-Radiša


POCHOVÁVANIE BASY 2020 - ŽITNÁ-RADIŠA

V sobotu 22. februára sa obec zaplnila stovkou masiek od výmyslu sveta. Sprievod prechádzal dedinou a obyvatelia obce ho vrúcne vítali, hostili a postupne sa k nemu pripájali. Akcia v réžii dobrovoľných hasičov zo Žitnej-Radiše opäť prilákala množstvo ľudí. V čele bol kto iný ako “pápež”, ktorého v papamobile ťahal tentokrát staručičký traktor s Voloďom v sedle. Hasiči hostili ľudí horúcim čajom a ako inak rumom. Sprievod započal v hornej časti Žitnej a skončil na námestí, kde ho už očakávali stovky ľudí zo širokého okolia. O plné bruchá a uspokojené chuťové bunky sa staral obecný úrad v podobe zabíjačkových špecialít a kapustnice. I tento rok bol priamy prenos na obrazovke, ktorý bol streamovaný počas sprievodu obcou z papamobilu. Návštevníci sa tak mohli i týmto spôsobom vžiť do atmosféry sprievodu. O hudobný doprovod sa postarala dychová hudba Boboťanka. Spestrením bola i predvolebná spoveď, prístupná každému, u žitňanského svätého Tatu, ktorý ponúkol i kolieskom spovednej klobásky a nakoniec vyhlásil samozrejme neoficiálny výsledok prieskumu volieb. Ževraj ani najvyšší netuší. Podvečerný program sa konal v sále kultúrneho domu. Išlo o návrat, pre starších známeho, Repete. V moderátorskej réžii Ivana Maléhokrajca, sa predstavili samozrejme dvojníci “lacnejšia varianta” legiend slovenskej a českej hudobnej scény s humorne doladenými vystúpeniami. Nechýbali ani zahraničný hostia TRIO NOTORE, ktorí nie len spevom bavili, ale najme pohybom doslova popierali fyzikálne zákony. Plná sála ľudí sa isto tento rok nesťažovala a celý program sa premietal aj pred kultúrnym domom. Akcia pokračovala zábavou do skorých ranných hodín v podaní Lukáša Kutiša, ktorý pomáhal i s ozvučením a nasvietením programu. Dobrovoľníci ďakujú všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili, či už tým v maskách, ale aj všetkým hosťom, ktorí spoločne vytvorili úžasnú atmosféru.

Na zmiernenie domácej karantény zverejňujeme pre pobavenie online: Program z tohtoročného konca fašiangov u nás v Žitnej-Radiši. Verím, že vás pobaví...

Nájdete ho vo videogalérii: Rok 2020 (Odkaz do videogalérie)

Úradné hodiny počas pandémie

Po-Pia: od 7.30 do 15.30.

Na úrad sa môže vstúpiť iba
s rúškom, alebo prekrytou tvárou.

Vyhľadávanie na zitna-radisa.sk

Obecný úrad

Kontakt na obecný úrad v Žitnej-Radiši

Základné info

Adresa:

Obec Žitná-Radiša
Obecný úrad č. 105
956 41 Uhrovec

Tel.:

+421 (0)38 7694421

E-mail.:

info(zavináč)zitna-radisa.sk

Starosta:

Ing. Rudolf Botka

Kto je online

Práve tu je 120 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Používaním stránok prevádzkovateľa Obec Žitná-Radiša súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.