Skočiť na hlavné menu | Skočiť na ľavú časť stránky | Skočiť na obsah | Skočiť na pätičku

Vitajte na stránke obce Žitná-Radiša


Územné kolo súťaže DHZ v Miezgovciach

V sobotu 23. júna 2018 sa v Miezgovciach konalo územné kolo súťaže dobrovoľných hasičských zborov okresu Bánovce nad Bebravou spojené s oslavou 130. výročia založenia DHZ Miezgovce.
Súťažili družstvá postupujúce z dvoch obvodových súťaží, ktoré predchádzali územnému kolu. Počas slávnostného nástupu družstiev, rozhodcov i hostí, sa v úvode prihovoril starosta obce Juraj Trgyňa, ako aj župan Jaroslav Baška. Ten vyzdvihol prácu dobrovoľníkov v Bánovskom okrese a zahrial im srdcia tým, že priniesol zoznam schválených žiadostí na rekonštrukcie hasičských zbrojníc. Poinformoval i o pripravených protipovodňových vozíkoch a o tom, že na jeseň budú pripravené na odovzdanie ďalšie hasičské automobily. Priniesol i dar 400 eur domácim hasičom. Osláv sa zúčastnili zástupcovia sborů dobrovolných hasičů z partnerskej obce Milotice. Funkcionári a členovia domáceho dobrovoľného zboru i významní hostia si prevzali ocenenia. Územná organizácia DPO SR v BN odovzdala ocenenia za príkladnú prácu Jurajovi Trgyňovi st., Igorovi Ondruškovi a Jurajovi Trgyňovi ml. Sochu svätého Floriána posvätil bánovský kňaz.
Po oficialitách už súťažiaci ukázali, ako sú pripravení na štafetový beh 8x50m a požiarny útok. V kategórii dorasteniek zvíťazila Kšinná pred Miezgovcami a Veľkými Chlievanmi. V kategórii dorastencov zvíťazili Šišovčania, pred Brezolupčanmi a Šípkovčanmi. Najrýchlejší v športovej kategórii boli: u žien Šišov pred Dežericami a u mužov Podlužany pred Dežericami a Pravoticami. V klasickej kategórii zvíťazili ženy z Uhrovca, druhé boli Borčany a tretí Dvorec. Pri mužoch klasických prekvapili prvé Dolné Naštice pred Veľkými Chlievanmi a Nedašovcami. O najrýchlejší vodný útok bežali aj muži nad 35 rokov. V kategórii s čerpadlom PPS12 zvíťazili borci zo Žitnej-Radiše s vynikajúcim časom 20,36s (ich novým rekordom) pred „korytnačkami“ zo Kšinnej a Hornými Ozorovcami. V kategórii s čerpadlom PPS8 vyhrali Dolné Ozorovce, pred Malou Hradnou a Šišovom. Postupového územného kola sa zúčastnilo 34 družstiev. Popri disciplínach prebiehali aj preteky jednotlivca, kde sa udeľovali výkonnostné triedy.

Úradné hodiny počas pandémie

Po-Pia: od 7.30 do 15.30.

Na úrad sa môže vstúpiť iba
s rúškom, alebo prekrytou tvárou.

Vyhľadávanie na zitna-radisa.sk

Obecný úrad

Kontakt na obecný úrad v Žitnej-Radiši

Základné info

Adresa:

Obec Žitná-Radiša
Obecný úrad č. 105
956 41 Uhrovec

Tel.:

+421 (0)38 7694421

E-mail.:

info(zavináč)zitna-radisa.sk

Starosta:

Ing. Rudolf Botka

Kto je online

Práve tu je 212 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Používaním stránok prevádzkovateľa Obec Žitná-Radiša súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.